Odpovědět
Nixx
Fanda
Fanda
Přípěvků v tématu: 2
Stav: Offline

Honor Router Pro 2

Příspěvek od Nixx »

Dnes mi dorazil z AliExpressu tento Router od Honoru.
Vybiral jsem router s podporou 5GHz a USB 3.0 a našel jsem tento za slušné peníze plus super design, alespon mne se to líbí.

Cena byla 50€ v nějaké slevě na konci roku, ale teď se dal koupit ještě levněji co jsem koukal.
Doba dodání 20 dní, na Slovensko doručeno bez jakýchkoliv poplatků.

https://www.aliexpress.com/item/33017987429.html

Je to poměrně malá krabička, asi 11x11x11cm.
V balení byla i přechodka na 220V, takže zapojení nebyl problem.
IMG-20200115-WA0001.jpg
Na zadní straně jsou 4 konektory Rj45, kde si můžete sami vybrat do kterého zapojit přívodní kabel k internetu (WAN) . Ostatní 3 budou fungovat jako klasické LAN porty.

Po připojení nastala situace, které jsem se při objednání nejvíce bál, manuál komplet čínský. V manuálu byl QR kód pro stažení aplikace, pomocí které bude možné router konfigurovat, jedná se o Huawei AI Life.
Aplikaci jsem nainstaloval, ale v našem regionu je možné ji připojit jen k routerum Huawei (Honor jsem tam nenašel a ani pomocí automatiky se k němu aplikace nepripojila). Pravděpodobně by ale fungovalo změnit region na Čínu (ale musel bych změnit i region Huawei ID a to se mi nechtělo).

Trochu jsem hledal a našel jsem aplikaci Huawei HiLink, která po připojení k defaultní WiFi routeru hned poznala o který model se jedná a prostředí je komplet v češtině (i když občas trošku zlamane).
Screenshot_20200115_181350_com.huawei.mw.jpg
V aplikaci už bylo snadné vše nastavit.
Super je, že router vysílá 2,4GHz i 5GHz ale oboje pod stejným SSID a router si sám vybere jak vás připojí a nemusím se o to starat.

Povolit disk jako síťový bylo taky hned.

Po prvních testech, kdy mám připojene 2 mobily, 2 notebooky, TV a android box k TV jede vše krásné a mnohem rychleji než se starým routerem. Signál pokrývá celý byt. A přístup na disk je možný přímo z Huawei správce souborů.

Konečně si v notebooku můžu uvolnit 2 tera kvůli seriálům 😉

Takže zatím spokojenost. Kdyby vás to někoho zajímalo, klidně se ptejte, když budu vědět nebo umět rád odpovím.

Jinak samozřejmě, po připojení z počítače ke konfigurační IP je prostředí komplet čínský a zatím jsem nepřišel na to jak, nebo jestli vůbec je možné to změnit. Takže veškera konfigurace probíhá z aplikace v mobilu, ale s tím jsem osobně počítal.
Screenshot_20200115_182149.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xiaomi Mi 5S Plus > [Huawei P30 Pro]

JuaNex
Stará GARDA
Stará GARDA
Přípěvků v tématu: 1

Re: Honor Router Pro 2

Příspěvek od JuaNex »

Daj to v chrome preložiť :D

@Tapatalk

Nixx
Fanda
Fanda
Přípěvků v tématu: 2

Příspěvek od Nixx »

Ty jsi génius!!! Sakra já myslel že to mají blbě naprogramovaný, protože, když jsem klikl v Chrome na přeložit, tak mi to nic nepřeložilo.
Problém byl, že jsem měl manuálně nastavené překládání z němčiny do angličtiny, co jsem potřeboval naposledy a z nějakého důvodu se to nepřepnulo zpět na automatiku.
Takže teď už paráda!
Ale teda zjistil jsem, že žádné funkce navíc oproti aplikaci ani nejsou...
image.png
Jo a jen tak mimochodem, ta funkce na fóru pro vložení screenshotu přes CTRL+V je dokonalá!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xiaomi Mi 5S Plus > [Huawei P30 Pro]

Benny
Administrátor
Administrátor
Přípěvků v tématu: 1

Příspěvek od Benny »

Nixx píše:
16. led 2020, 20:50
Jo a jen tak mimochodem, ta funkce na fóru pro vložení screenshotu přes CTRL+V je dokonalá!
Jsem rad ze to alespon nekoho tesi :)
Huawei P30 Pro |Huawei watch GT 2 | Huawei P20 Pro | P20 | MediaPad M5 10 WiFi | MediaPad T5 10 | Huawei AM8 repro | Huawei AH100 váha | Huawei termoska :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní diskuze“